Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15232 організацій (25405 контактів) та 190503 квартирних абонентів
Агенція нерухомості ВІСОН банер
ЦТС банер праворуч
Сайти-візиткиЗимовий сад [ZimSad] → Флора

Завітавши у ресторан «Зимовий сад» ви будете вражені, різноманіттям рослинності вибагливих форм. Щойно опинитеся на території ресторану-саду, вас зустрінуть горді-екзотичні фінікові пальми, банан, китайські троянди, тропічні папороті та інші унікальні рослини.

Рослини - дивні істоти, і з кожною людиною у них складаються особливі стосунки. Вони відчувають, коли їх люблять і радіють їм або ж, навпаки, ставляться байдуже як до предмету інтер'єру. Перевірити, сусідство з якою квіткою піде вам на користь, можна лише на практиці. Спробуйте проаналізувати свій стан, і ви, можливо, відчуєте, як та чи інша квітка впливає на вас і на стосунки у вашому будинку.

Рослини ресторану Зимовий Сад, Збараж

 

Рід Фінік (Phoenix) нараховує 17 видів рослин і належить до Родини Пальмових, розповсюджених у тропіках і субтропіках Африки і Азії. Назва походить від латинського слова «phoenix», що в перекладі означає пальма.

У ресторані росте Фінік пальчастий (фінікова пальма), батьківщиною якої є Північна Африка. Цей вид росте до 200 років, досягаючи 25-30 м висоти і 75 см у діаметрі стовбура. Стовбур з роками оголюється. Листя в нього пір'ясте і дугасто загнуті на кінцях, гарні, зелено-блакитні кольори, тверді, 3 м довжини. Квітки дрібні, спочатку білі, потім жовтуваті, зібрані в довгі віники, що виходять із пазух листків.

Ця пальма є символом довголіття. Є знаком миру. Заряджає людей, які знаходяться біля неї позитивною енергією, вірою в свої сили.

Фінік пальчастий (фінікова пальма)

 

Банан (Musa)

Банан (Musa) — рід багаторічних трав'янистих рослин родини Бананових (Musaсеае). Його батьківщиною є тропіки Південно-Східної Азії, зокрема Малайського архіпелагу, де він з давніх часів використовується дуже широко.

Банани — одні з найдавніших культивованих рослин. Ця рослина дуже добре зволожує та очищує повітря, насичуючи його негативно зарядженими іонами.

 

Хамедорея витончена (Chamaedorea elegans). Родина: Арекові (Arecaceae), або Пальмові (Palmae). Батьківщина: Мексика, Центральна і Південна Америка. Рід Хамедорея (Chamaedorea Willd) або Гірська пальма, налічує близько 130 видів рослин.

Хамедорея представляє собою карликову пальму, яка в кімнатних умовах досягає 2-2,5 м. Квітки хамедореї видають дуже приємний аромат.

В той же час вони незамінні для того, щоб зруйнувати яку-небудь енергетичну аномалію в приміщенні, крім того ця рослина поглинає з повітря формальдегіди.

Хамедорея витончена

 

Фікуси, яких у ресторані налічується 6 видів відносяться до родини Тутових (Моrасеае). Всього рід налічує більше 1000 видів, що ростуть майже на всіх континентах Земної кулі, але, як правило, все ж в тропічних областях.

Фікус еластичний (Ficus elastica, або каучукове дерево). Батьківщина - тропічна Азія, Непал, Бутан, Бірма, Суматра, Ява, Індія. Назва фікуса походить від латинського elasticus - еластичний матеріал. Листя й стебла багатьох видів містять білий молочний сік, до складу якого входить до 20% каучуку (Фікус каучуконосний). У природніх місцях вирощування з нього добувають справжній каучук. Вічнозелене дерево, в природі до 30-50 м у висоту, з повітряним корінням при достатній вологості повітря. Часто починає життя, як епіфіт, потім стає баньяном. Кора сірувато-зелена, шорстка з горизонтальними канавками. Листя довгасто-овальне або еліптичне, з маленьким загостреним кінчиком, відігнутим вниз, до 30 см в довжину, до 15 см завширшки, жорсткі, шкірясті, глянсові, розташовані по спіралі. Молоде листя скручене в трубочку і прикрите довгими рожевими або червоними прилистками.

Фікуси прекрасно гасять агресивність і злість, створюють сприятливу атмосферу в будинку і сприяють гармонії в стосунках. Часто фікус порівнюють з пилососом, який очищає простір від пилу наших тривог. Цікаво, що фікуси сприяють зміцненню сім’ї, зачаттю і народженню дітей.

Фікус еластичний (Ficus elastica, або каучукове дерево).

 

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina) у дикій природі може сягати 20-30 метрів у висоту. Розповсюджений в Індії, Китаї, Південно-Східній Азії, на Філіпінах, на півночі Австралії. Фікус Бенджаміна є деревом-символом Бангкока — столиці Таїланду.

Листя глянцеве, гладке, овальне з загостреною вершинкою, сітчастого жилкування, 6-13 см у довжину і 2-6 см у ширину. Кора сірого кольору, з нечастими коричневими штрихами. Крона широка, гілки опущені. Плоди — сіконії — округлі або продовгуваті, розміром до 2 см у діаметрі, червоного або помаранчевого кольору, неїстівні.

Фікус Бенджаміна (Ficus benjamina)

 

Фікус Бенджаміна Старлайт (Ficus retusa cv.Starlight)

Фікус Бенджаміна сорт Старлайт (Starlight або Ficus retusa cv. Starlight). У 1986 р. виведений у Голандії. Листя зелене з білими і кремовими плямами і окантовкою. На Цейлоні є екземпляри, під кроною яких може сховатись більше 200 осіб.

 

Фікус ретуза (Ficus retusa)

Фікус ретуза (Ficus retusa) -  відомий як фікус кубинський або фікус лавровий, походить родом з тропічної Азії, Тайваню і Південно-Східних азіатських країн. Глянцеві шкірясті темно-зелене листя 7-10 см завдовжки яйцевидної форми з загостреним краєм. Фікус відрізняється своєрідним стеблом - товстим стовбуром химерної форми, завдяки якому рослини використовують для бонсай, цей фікус вважається найпростішим і придатним для вирощування бонсая. Кора стовбура вкрилася червоними пунктирними плямами, через які відбувається газообмін.

 

Досить привабливий і Фікус бенгальський (баньян). На його горизонтальних гілках виростає повітряне коріння, яке, опускаючись, вростає у ґрунт, утворюючи велику кількість додаткових стовбурів. Одна рослина нагадує цілий гай і може займати площу в кілька гектарів. Так, найбільший сучасний екземпляр, Великий баньян, займає площу 1,5 га.

Фікус бенгальський (баньян)

 

Фікус ліроподібний (Ficus lyrata warb) вічнозелене дерево з вологих тропічних лісів Західної Африки, де досягає 12 м висоти. Високо цінується завдяки декоративному оригінальному листю. Воно велике до 50 см довжиною й 30 см шириною, що нагадує за формою ліру або гітару, серцеподібні в основі й широковиїмчаті на верхівці, злегка хвилясті по краю, з рельєфним малюнком білуватих жилок на темно-зеленому тлі. не має потреби в зниженні температури в зимовий період. цей вид дуже чутливий до різких перепадів температури, від чого на листі утворюються коричневі плями й гублять декоративність. протягом року бажано регулярне обприскування.

Фікус ліроподібний (Ficus lyrata warb)

 

Китайська троянда (гібіскус) має теж пов’язані зі своєю назвою історії. В народі її називають квіткою кохання: суцвіття на рослині “живе” лише один день, а потім, не зів’янувши, відпадає. На Гавайських островах гібіскус називають квіткою прекрасних жінок. Місцеві дівчата доволі часто прикрашають себе яскравими суцвіттями китайської троянди, яка дуже ефектно виглядає на волоссі чорного кольору. Вже на початку XVIII століття гібіскус прикрашав деякі ботанічні сади Європи, завойовуючи серця відвідувачів пишними квітами. Тим паче, що їхній вигляд милує око не лише принадною формою, а й найрізноманітнішими кольорами, – від білого, жовтого, рожевого до багряно-червоного.

Страхіття холодних місяців - нервові недуги: стреси і депресії, безсоння, головні болі. Тут кращим помічником є ґібіскус.

Китайська троянда (гібіскус)

 

Китайська троянда (гібіскус)

 

Кротон (Codiaeum, кодіум). Родина Молочайні (Euphorbiaceae). Батьківщиною кодіеума (кротона) є Полінезія, Малайзія, північна Австралія де налічується близько 15 видів. У кімнатній культурі кротон представлений одним видом — Кротон строкатий (С. variegatum) і його багаточисельними сортами, що розрізняються не лише забарвленням, але і формою листя, за що рослина придбала свою популярність. В кімнатній культурі кро¬тон — невелика рослина, хоча в природі цей чагарник не зрідка досягає у висоту 2 м. Крупне лопатеве листя може мати саму різну форму. На одній рослині вони бувають овальними, ланцетними, спіральний закрученнями і згорнутими. У ресторані росте 3 сорти кротона.

Кротон (Codiaeum, кодіум)

 

Кротон (Codiaeum, кодіум)

Кротон (Codiaeum, кодіум)

 

Аспідістра (Aspidistra) — азіатська конвалія, безстебельна рослина роду Aspidistra родини Ruscaceae (раніше відносили до родини лілейних (Liliaceae)). Китайська Aspidistra elatior має широке, ланцевидне листи і, як і всі члени роду, добре росте в ґрунті в теплу погоду й в оранжереї.

Аспідістра - багаторічна вічнозелена трав'яниста рослина, яка не має наземного прямостоячого стебла. Кореневище хрящевидне, щільне, коротке, наполовину сховане під землею. З нього вертикально вгору, на досить довгих черешках відростають темно-зелені глянсеві листки. У деяких різновидів на листках є білі й жовті смуги. Листкова пластинка варіюється від ланцетної до довгастої та лінійної форми, до 50-80 см довжиною. Квітки сидячі, розташовані біля самої основи рослини на кореневищі. Квітки оригінальні, але малопривабливі. Вони нагадують невеликі, розкриті, чашоподібні (до 2,5 см у діаметрі) дзвіночки темно-лілового кольору. Плід ягодоподібний, однонасінний.

Аспидистра має цілющі властивості і у себе на батьківщині широко використається в народній медицині. Використовують відвари зі всіх органів рослини. Їх застосовують при судомах, шлунково-кишкових захворюваннях, діареї, болях у м'язах і каменях у нирках.

Аспідістра (Aspidistra)

 

Спатіфіллум (Spathiphyllum). Багаторічна рослина родини Ароїдні (Araceae) родом з вологих тропічних лісів Центральної і Південної Америки. Назва походить від грец. spatha - покривало, phyllon – листок.

Спатіфіллум (Spathiphyllum)

 

Аспленіум гніздовий (Asplenium nidus). Родина Папоротникові (Filicopsida). Батьківщина Австралія, Африка, Полінезія, Індія, Нова Зеландія (вологі тропічні ліси). Листя довге, вузьке, з майже паралельними краями з усіченою або округлою основою, раптово перехідним в короткий черешок. Середня жилка знизу округла. Його витягнуте мечоподібне листя, що досягає в довжину 75 см зібрано в широко розкриту розетку, немов гніздо, яке в природних умовах скоплює вологу, рослинні залишки і мертвих комах.

Аспленіум відноситься до теплолюбних папоротей, бажано, щоб стовпчик термометра був 20-25°C, взимку не нижче 18°C. Не переносить протягів. Місце для аспленіума повинно бути достатньо світлим, але з притінення від прямого сонячного проміння, можна легку півтінь, але не темне місце. Аспленіуми потребують вологого повітря, біля 60%.

Папороті теж відносяться до рослин, що поглинають саме негативну енергію. Папороть - один з небагатьох прекрасно є сусідствує із телевізором, гасячи його негативне випромінювання, притому таке сусідство йому йде лише на користь. Вони добре зростають в затемнених приміщеннях, люблять вологий грунт і обприскування.

Аспленіум гніздовий (Asplenium nidus)

 

Дифенбахія (Dieffenbachia). Назва роду дана на честь німецького ботаніка Й. Ф. Дифенбаха (1794-1847). 30 видів багаторічних кореневищних трав в тропіках Південної Америки. Це вічнозелений чагарник з прямим, міцним, зеленим стеблом. велике, широке, з дивовижним малюнком із світло- і жовто-зеленими плямами, цятками або смугами листя є відмінною рисою роду дифенбахія. Пишність забарвлення листя і дивовижна симетричність форми листової пластинки цього представника сімейства ароїдних не мають собі рівних у всьому рослинному світі. Навіть у похмурий день воно створить відчуття світла і тепла.

Корисні властивості - очищує повітря від токсинів: формальдегіду, ксилену, трихлоретилену, бензолу.

Дифенбахія (Dieffenbachia)

 

Кастаноспермум (Castanospermum). Декоративно-листяна рослина, що відноситься до родини бобових (Fabaceae), в природі виростає в південних районах. У кімнатних умовах кастаноспермум вирощується досить рідко, хоча є дуже цікавою рослиною, до того ж досить невибагливим. Рослина використовується для створення інтер'єрів, добре підходить для вирощування в зимових садах. Кастаноспермум може стати основою квіткових композицій, оскільки на вигляд він схожий на невелике дерево. Особливістю кастаноспермума є те, що молоді паростки з'являються із землі і оточені невеликим зеленим наростом, який нагадує м'ясистий листок. Кількість стебел в однієї рослини коливаються від 3 до 8 м.

Кастаноспермум (Castanospermum)

 

Алоказія великокоренева (Alocasia macrorhiza, товстостеблова)

Юка (Jucca) — рід вічнозелених рослин родини Аґавових. Це деревні рослини до 12 м заввишки. Понад 30 видів, поширених у Центр. Америці і в півд. частині Півн. Америки та на Азорських островах. З листків деяких юк одержують міцне волокно, з якого виробляють мотузки, щітки, рибальські приладдя тощо

 

Драконове дерево (Dracaena draco)

Алоказія великокоренева (Alocasia macrorhiza, товстостеблова). Висота рослини досягає 5метрів, а листя до 1 метра. Походить з східної Індії. Оскільки рослина отруйна слід розташовувати її так, щоб діти не змогли контактувати з рослиною.

За алокацію ростуть Драцени або Драконове дерево (Dracaena draco) – вічнозелені декоративно-листяні рослини із родини Агавових (Agavaceae). У природі драцена зростає в тропічних районах Африки і Південної Америки Вона також широко поширена в Іспанії, Індії і на Канарських островах. Деякі види драцени зростають в Австралії і Новій Зеландії. По легенді, драконо¬ві дерева виникли з крапель крові дракона, роздавленого великим слоном.

Вважається, що драцена-дракон може жити до 6 тисяч років.

 

Монстера (Monstera)

Монстера (Monstera) — рід крупних тропічних рослин, ліан з розітнутим листям, розташованим на стеблах по черзі. Рослини з цього роду поширені у вологих тропічних лісах екваторіального поясу Америки. На початку XIVIII століття в Європі ходили легенди про гігантські рослини-вбивці, які зустрічаються в південноамериканських нетрях. Мандрівники розповідали, що після нападу цих рослин, від людей і тварин залишалися одні скелети, буквально пронизані довгими відростками, що звисають із стовбура. Підстави для таких розповідей були. Мандрівники приймали за підступні щупальця повітряне коріння монстери. Звисаючи вниз, коріння могло прорости і крізь скелет людини, що загубилася в джунглях. Завдяки подібним легендам, монстера і отримала назву, після латині monstrum — чудовиська. Ще ймовірніше, що слово монстера сходить до латинського monstrosus — дивовижна, химерна.

Ця рослина — справжня «енергетична п'явка»: воно охоче забирає у людини енергію, але, — перш за все — негативну! Якщо ви хворі, роздратовані, вас переповнюють недобрі відчуття - посидіть півгодини поряд з монстерою, вона зробить вам цілюще «кровопускання».

 

Цісус ромболистий (Cissus rhombifolia). Цісус — вічнозелена декоративно-листяна ліана родини Виноградових (Vitaceae). У природних умовах цісус виростає в Австралії і Південній Африці. Цісус найчастіше використовується для прикрашання стендів і вікон. Як правило, рослину розташовують поряд з декоративними металевими гратами, які через деякий час повністю увиті цісусом.

Ця рослина очищає повітря та підвищує його вологість.

Цісус ромболистий(Cissus rhombifolia)

 

Калла ефіопська (Zantedeschia aethiopica)

Рід Зантедехія (Zantedeschia) поєднує 8 видів трав'янистих рослин сімейства ароїдних, що природно виростають на заболочених місцевостях у тропічній Південній Африці.

Калла ефіопська (Zantedeschia aethiopica), незважаючи на свою назву «ефіопська» вона родом з болотистих і вологих місць Південної Африки.

Вони встановлюють енергетичну рівновагу, вбирають негативну енергію

 

Пахіра (Pachira)

Пахіра (Pachira). Рослина поширена в Африці і Південній Америці. Пахіра відноситься до родини Панданусових (Pandanaceae). У кімнатних умовах найчастіше вирощують Пахіру водяну (P. aquatica). Рослина добре зростає в оранжереях, служить прикрасою в квіткових композиціях. За здатність нагромаджувати вологу в корі, необхідну рослині в посушливі пори року, пахіра отримала другу назву — «пляшкове дерево».

Пахіра - екзотична рослина близький родич хлібного дерева.

 

На підвищенні красуються Нефролепіс (Nephrolepis).

Рід поєднує близько 30 - 40 видів трав'янистих багаторічних папоротей сімейства давалієвих, широко розповсюджених по всій земній кулі, переважно в тропіках. Серед Нефролепісів є епіфітні (що поселяються на стовбурах дерев) і наземні види, що ростуть у лісах і на відкритих місцях. Відрізнити цю рослину від інших папоротей можна по своєрідним тонким і довгим пагонам, яких є вдосталь.

Нефролепіс (Nephrolepis)

 

Хлорофітум (Chlorophitum). Хлорофітум в природних умовах зустрічається в тропі¬чних районах Африки. Рослина відноситься до родини Лілейних (Lileaceae). Рід об'єднує 220 видів. Хлорофітум — улюблена кімнатна рослина жителів Голландії, не даремно в народі його називають літучим голландцем. У нас дуже часто можна зустріти 2 види рослини: Хлорофітум капський (С. capense) і Хлорофітум чубатий (С. comosum).

Ця рослина - перший серед зелених друзів помічник людині. Це дивовижне створіння не тільки сприятливо впливає на енергетику будинку, але і очищає повітря від бактерій і насищає атмосферу киснем. Кудлаті шапки хлорофітума легко виживають в найтемніших і найпохмуріших кутках житла, харчуючись застійною енергією, що скупчується там, - а натомість вони дарують господареві відчуття легкості буття.

Хлорофітум (Chlorophitum)

 

Рід Аспарагус (Asparagus) нараховує більше 300 видів рослин, і відносяться вони до родини Аспарагусових або Спаржевих. Розповсюджені вони в м'якому субтропічному кліматі в Східній і Південній Африці, а також в Азії, привезені в Європу в кінці 19 століття. Ця витончена рослина поглинає тяжкі метали з повітря.

Аспарагус (Asparagus)

 

Філодендрон

Філодендрони ще іменують захисниками. Їхнє пряме і красиве листя є постійним джерелом висхідних потоків енергії. Вони служать міні-фабрикою із виробництва корисної для житлового приміщення енергії.

 

Клен (Acer) – високе (25-30 м заввишки), струнке дерево роду клен родини Сапіндових з колоноподібним стовбуром, вкритим дрібнотріщинуватою сірою корою, з густою розлогою кроною.

У народній медицині сік кленів вживають при цинзі і хворобах сечових органів, а кору як в'яжучий засіб.

Клен (Acer)

 

Аіхризон (AichrysonWebb & Berthel) належить до робини Красилових (Crassulaceae). Його батьківщиною є Азорскі, Мадерскі и Канарскі острови. У народі цб рослину називають «Дерево любові».

Ця рослина позитивно впливає на потенцію чоловіків. Цвіте красивими «жовтенькими зірочками».

Аіхризон (Aichryson Webb)

 

Пеларгонія

Пеларгонія здавна використовується для захисту приміщення від негативної енергії, вона захищає від злих людей, заздрощів. Крім того пеларгонія зменшує головну біль.

 

Зигокактус (Різдвяник) покращує стосунки у сім’ї, зменшує кількість сварок, допомагає згладжувати конфлікти.

Зигокактус (Різдвяник)



Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки