Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15212 організацій (25385 контактів) та 190503 квартирних абонентів
ЦТС банер праворуч
Агенція нерухомості ВІСОН банер
TEPLO-DOM (Тепло Вашого дому)
Сайти-візиткиХолодтехноцентр, гурт Железняк [htc]Послуги → Причини поломок, правила користування

У більшості випадків, купивши й установивши кондиціонер, його починають використовувати так само, як і будь-яку іншу побутову техніку - телевізор, праску чи пилосос, діючи за принципом: нехай працює, доки не зламається. Стосовно того ж телевізора або пилососа цей принцип виправдовує себе - до першої поломки може пройти не один рік (якісна техніка цілком може пропрацювати без ремонту 5-7 років). Проте для найпоширенішого типу кондиціонера - спліт-системи - така експлуатація з великою ймовірністю призведе до серйозної поломки вже через 2-3 роки. Ця особливість властива як недорогим моделям, так і елітним.

Що б зрозуміти причину такої "примхливості" спліт-систем розглянемо в загальних рисах їх внутрішній устрій. Будь-яка спліт-система складається з двох блоків - зовнішнього, у якому знаходяться компресор, вентилятор і радіатор (який називають конденсатором) і внутрішнього, в якому так само перебувають вентилятор і радіатор (називається випарником). При монтажі ці блоки з'єднуються мідними трубопроводами, по яких під тиском близько 15 атмосфер циркулює суміш із фреону і невеликої кількості компресорного масла. Вентилятори, розташовані у внутрішньому і зовнішньому блоці забезпечують обдув радіаторів для поліпшення теплообміну і рівномірного розподілу холодного повітря в приміщенні. Отже, що ж є найбільш поширеними причинами виходу кондиціонера з ладу?

Забруднення фільтрів внутрішнього блоку

Ці фільтри являють собою звичайну дрібну сітку й розташовані під передньою панеллю, через яку засмоктується повітря. Вони призначені для затримання пилу, що перебуває в повітрі й захищають від неї не тільки мешканців кімнати, в якій встановлений кондиціонер, але й радіатор внутрішнього блоку. По суті, кондиціонер працює як пилосос, а фільтри відіграють роль пилозбірника. Для очищення фільтрів досить промити їх у теплій воді і декілька хвилин просушити. Зняти і встановити фільтри - не складніше, ніж замінити мішок для збору пилу в пилососі (за винятком випадків, коду внутрішній блок кондиціонера знаходиться на великій висоті). Мити фільтри, як правило, необхідно один раз на два-три тижні. Якщо в повітрі перебуває велика кількість пилу або кіптяви, мити їх треба частіше, стежачи за тим, щоб вони завжди залишалися чистими.

Якщо ж фільтри довгий час не мити, то в першу чергу зменшиться обдування радіатора внутрішнього блоку, як наслідок, повітря в приміщенні буде гірше прохолоджуватися. Крім цього порушиться режим роботи холодильної системи, що може привести до обмерзання мідних трубопроводів. У цьому випадку, при вимиканні кондиціонера лід почне танути, і з кондиціонера буде капати вода. Надалі, при сильно забруднених фільтрах, можливе засмічення дренажної системи шматками пилу й тоді вода з кондиціонера поллється струмком. У зовсім запущених випадках на пластинах радіатора наростає такий шар бруду, що його можна видалити тільки за допомогою сильнодіючих хімічних очисників.

Зауважимо, що чищення фільтрів не входить в стандартне гарантійне обслуговування і повинна виконуватися споживачем (так само як заміна мішків у пилососі) відповідно до вимог інструкції з експлуатації.

Витік фреону

Другою за поширеністю причиною виходу кондиціонера з ладу є витік фреону. Витоки бувають двох видів - нормована (до 6-8% на рік) і викликана неякісним монтажем. Нормований витік відбувається при будь-якому, навіть самому якісному монтажі - це неминучий наслідок з'єднання міжблокового трубопроводу шляхом розвальцьовування. Для її компенсації кондиціонер необхідно дозаправляти фреоном кожні 1,5-2 роки.

При неякісному монтажі фреон може витекти практично повністю за короткий час (від декількох днів до декількох місяців).

Для людини це не небезпечно, оскільки фреон - це інертний, неотруйний газ без запаху, однак для кондиціонера це може мати дуже сумні наслідки. По-перше, компресор при роботі охолоджується фреоном і при його нестачі можливий перегрів компресора. По-друге, разом з фреоном із системи витікає масло, і компресор може заклинити. А вартість заміни компресора складає близько половини вартості нового кондиціонера.

Для виявлення факту витоку необов'язково мати спеціальне обладнання. Перші ознаки зменшення кількості холодоагенту в системі - утворення інею або льоду на штуцерних з'єднаннях зовнішнього блоку (це місце, куди приєднуються мідні трубки), а так само недостатнє охолодження повітря в приміщенні (різниця температур на вході і виході внутрішнього блоку орієнтовно повинна становити 10С). У випадку появи подібних симптомів, необхідно виключити кондиціонер і звернутися в сервісну службу для усунення несправності.

Робота кондиціонера в зимовий час.

Ще одна особливість побутових кондиціонерів - практично всі моделі не адаптовані до роботи в зимовий час, тобто робочий діапазон температур зовнішнього блоку зазвичай становить від -7С до +43 С.

Необхідність в кондиціонері, що працює круглий рік може виникнути в двох випадках. По-перше, коли потрібно охолоджувати приміщення не тільки у літній, але й у зимовий час, наприклад приміщення з великою кількістю тепловиділяючої техніки (серверні, комп'ютерні зали і т.д.), оскільки охолодження такого приміщення за допомогою припливної вентиляції приведе до неприпустимого зменшення вологості повітря. По-друге, у випадку обігріву за допомогою кондиціонера в зимовий час. Однак таке використання кондиціонера не завжди виправдано, оскільки, при температурі зовнішнього повітря -20С, продуктивність (потужність) кондиціонера падає в три рази в порівнянні з номінальною.

Експлуатація кондиціонера взимку в першу чергу зменшує робочий ресурс компресора, у результаті його може заклинити. Крім цього при включенні кондиціонера в режим охолодження конденсат (вода), що утворюється у внутрішньому блоці, не зможе витікати назовні через крижану пробки в дренажному шлангу. У результаті, через півгодини після включення, вода із внутрішнього блоку поллється прямо у кімнату.

Все вищесказане відноситься, в першу чергу, до спліт-систем, однак це справедливо і для віконних кондиціонерів. Основна відмінність - у відсутності у віконних кондиціонерів нормованого витоку фреону. Тому періодична дозаправка для них не потрібна.

Отже, підсумки:
Для того, щоб Ваш кондиціонер пропрацював визначений йому термін, в середньому, від 7 до 12 років залежно від класу кондиціонера, потрібно не так вже й багато:

  1. чистити фільтри внутрішнього блоку не рідше одного разу на місяць
  2. якщо кондиціонер перестав нормально функціонувати (з внутрішнього блоку капає вода, на мідних трубках наросла крижана "шуба", погіршилося охолодження повітря в приміщенні, виникли потріскування і інші сторонні звуки) потрібно виключити кондиціонер і звернутися по допомогу в сервісну службу
  3. не рідше одного разу на два роки (бажано раз на рік, навесні - перед початком сезону) викликати представників сервісної служби для перевірки тиску в системі і дозаправки фреоном, повної діагностики кондиціонера у всіх режимах роботи (для виявлення прихованих несправностей), чищення внутрішнього та зовнішнього блоків. Зовнішній блок при цьому продувається струменем стисненого повітря для очищення від тополиного пуху і пилу
  4. не включати кондиціонер при температурі зовнішнього повітря нижче -7 ... -8°С.

За матеріалами сайту midea.com.ua
Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки