Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15185 організацій (25510 контактів) та 190503 квартирних абонентів
AH Метраж
Агенція нерухомості ВІСОН банер
Довідкова інформація → Календар садівника і городника

Календар садівника і городника
Місяць Фрукти Ягоди Овочі
Квітень На штамбах посаджених молодих дерев видаляють непотрібні відрослі молоді пагони. У насаджень з плоскими кронами відхиляють скелетні гілки, надаючи їм необхідний кут нахилу. На полуничній плантації прибирають старе листя, вуса, які потім спалюють. Ґрунт розпушують. Можна садити і нові кущі полуниці. Щоб отримати більш ранній урожай, її накривають плівкою на дугах чи на дерев'яному каркасі. Можна обробити окропом кущі смородини й аґрусу проти мучнистої роси. Поливають полуницю, мульчують ґрунт і знищують бур'яни. На ділянці, де вирощують малину, смородину, аґрус, ґрунт підтримують у рихлому і чистому від бур'янів стані. Якщо необхідно, поливають. Висівають насіння моркви, петрушки, буряка, редиски, гороху, цибулі, висаджують часник для споживання влітку та восени. А також ранню картоплю і розсаду ранньої капусти, літню редьку. Наприкінці місяця висівають насіння кабачків, квасолі, кукурудзи, соняшника. Розкладають отруйні приманки для капустянки.
Травень 3а необхідності поливають і борються зі шкідниками та хворобами. Ґрунт розпушують і очищують від бур'янів. Влаштовують різні пастки проти плодожерок. Обрізають сухі та хворі гілки. Доглядають кущі полуниці, смородини, аґрусу й малини. Якщо треба, борються з мучнистою росою, тлею та іншими шкідниками. У малини видаляють непотрібні молоді пагони, які з'являються з-під землі, і вкорінюють вуса полуниці й малини. На початку місяця висівають теплолюбні культури (огірки, гарбузи, кабачки, патисони, кавуни, дині), висаджують розсаду помідорів. Висівають насіння пізньої капусти. У другій декаді – розсаду перцю, баклажанів. На грядках буряка, моркви, цибулі та інших культур проріджують загусті сходи і знищують бур'яни. Висівають столовий буряк та столову моркву для тривалого зберігання. Якщо треба, поливають овочі, борються зі шкідниками та хворобами. Досівають і досаджують усі коренеплоди, якщо їх сходи рідкі або пошкоджені капустянкою тощо. Прищипка і пасинкування овочевих культур.
Червень Коли немає дощу, поливають зерняткові і пізньостиглі кісточкові культури. Після поливу в ґрунт, розпушуючи його, вносять добриво (20-25 г аміачної селітри). На штамби плодоносних дерев накладають ловильні пояси, борються зі шкідниками та хворобами. На молодих сливах, черешнях сильні прирости скелетних гілок вкорочують до 60 см, щоб з'явилися бокові відгалуження. Для цього ж укорочують пагони в абрикоса. Вирізають поросль і вовчки на деревах. Зібравши врожай полуниці, скошують, прибирають і компостують листя. Плантацію поливають і підживлюють. На смородині й аґрусі борються з мучнистою росою. У малиннику видаляють непотрібну поросль, а в полуниці ремонтантних сортів, щоб краще плодоносили, – вуса. Поливають, розпушують, мульчують, прополюють, підживлюють ґрунт, борються зі шкідниками та хворобами. Висаджують розсаду пізніх сортів капусти. У першій декаді можна повторно посіяти огірки та інші овочеві культури. Попередній урожай треба вибрати весь – і перерослі, і пожовклі, і нестандартні огірки.
Липень Борються зі шкідниками та хворобами, своєчасно збирають опалі пошкоджені плоди. Видаляють кореневу поросль. Поливають (40-50 л на кв. м), але не пізніше, ніж за 20 днів до збирання врожаю. Після цього знову поливають. Розпушують ґрунт, знищують бур'яни. Встановлюють підпорки для дерев, обтяжених плодами, закріплюють дерева, що гнуться від вітру. Окулірують дерева, вирізають вовчки. За необхідності поливають, розпушують ґрунт і знищують бур'яни. Знищують вуса в полуниці, якщо вони не потрібні для заміни кущів. У смородини, малини й аґрусу після збору врожаю видаляють пагони, що відплодоносили або сильно ушкоджені мучнистою росою чи скляницею. Догляд за рослинами: поливають, підживлюють помідори, перець, баклажани, пізню капусту. Знищують бур'яни і шкідників. У другій половині місяця висівають редьку й редиску для осіннього збору. Можна висівати пекінську капусту на розсаду. Заготовляють насіння огірків та інших культур.
Серпень Поливають, розпушують ґрунт біля стовбурів і в міжряддях, встановлюють підпорки під гілля з рясним урожаєм. Видаляють вовчки, засохлі і хворі гілки. Можна посадити саджанці на їхнє постійне місце в саду. Збирають і переробляють опалі плоди. Готують тару для врожаю зерняткових культур осінніх і зимових сортів. Обробляють дерева проти шкідників і хвороб. Закладають нові полуничні плантації. Садять розсаду полуниці. Продовжують догляд за полуницею, малиною, смородиною та аґрусом. Розпушують ґрунт, знищують бур'яни, борються зі шкідниками і хворобами. У першій декаді варто підживити цвітну капусту, картоплю та пізні сорти білокачанної капусти. Для отримання пізнього врожаю в другій половині місяця можна посіяти кріп, петрушку, салату, редиску у відкритий ґрунт і в теплиці.
Вересень-жовтень Збирають урожай фруктів. Наприкінці жовтня, коли обпаде більше половини листя, дерева кісточкових сортів обробляють 3%-м розчином бордоської рідини. Якщо потрібно, після збору врожаю дерева поливають (волого-зарядковий полив – 30-50 л на кв. м). Перекопують ґрунт довкола стовбурів, очищують сад від рослинних залишків і сміття. Пересаджують на нове місця саджанці більш ніж 3-річного віку. Якщо потрібно, поливають смородину, аґрус, малину, борються зі шкідниками, розпушують ґрунт. Особливої уваги потребують нові плантації полуниці. Упродовж місяця після посадки ґрунт під полуницею має бути вологим. Підсипають оголені корені, мульчують ґрунт, видаляють вуса у ремонтантних сортів – щоб краще плодоносили. Хто не встиг у серпні, може висаджувати полуницю і у вересні. Збирають урожай і заготовляють насіння овочевих культур. У жовтні до настання морозів збирають коренеплоди (моркву, буряк) і закладають на зберігання. На початку вересня в захищений ґрунт висаджують розсаду огірків, помідорів. Викопують і пересаджують у ящики коренеплоди петрушки, селери, багаторічної цибулі для вигонки зелені в осінньо-зимовий період.
Листопад-грудень Видаляють загиблі дерева, підсаджують здорові. Варто пам'ятати, що на місця, де раніше росли зерняткові культури (яблуня, груша, айва), можна висаджувати кісточкові (персик, слива, черешня, абрикос), і навпаки. Щоб гризуни не пошкодили штамби молодих дерев, їх обв'язують цупким папером, плівкою, мішковиною. 3 дерев знімають і спалюють сухі плоди, гнізда шкідників і ловильні пояси. Вносять мінеральні добрива з розрахунку 50-60 г суперфосфату, 30-40 г хлористого калію і раз на два роки – 8-10 кг компосту чи перегною на 1 кв. м. У міжряддях перекопують ґрунт на 18-20 см і на 10-12 см біля стовбурів. Після того, як опаде листя, обрізають зерняткові культури (яблуня, груша) На ягідниках вносять органічні й мінеральні добрива, перекопують ґрунт. Закладають нові плантації малини, садять смородину, аґрус. Молоді кущі полуниці під зиму варто замульчувати торфом, сосновою хвоєю, опилками тощо. Сіють озимі сорти моркви, буряка і редиски у відкритий ґрунт, а насіння пекінської капусти – в теплиці. Видаляють рослинні залишки, вносять органічні й мінеральні добрива, перекопують ґрунт на повний штик лопати. У першій декаді листопада садять часник, цибулю. У теплицях – доглядають рослини. Ремонтують городній інвентар.
 



Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки