Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15212 організацій (25385 контактів) та 190503 квартирних абонентів
ЦТС банер праворуч
TEPLO-DOM (Тепло Вашого дому)
Агенція нерухомості ВІСОН банер
Довідкова інформація → Догляд за меблями

ДОГЛЯД ЗА М'ЯКИМИ МЕБЛЯМИ

 • рідину треба видаляти з поверхні за допомогою серветки – її треба промочити, але не терти;
 • чистящі засоби потрібно використовувати в малих кількостях, наносити на ганчірку, а не прямо на очищувану поверхню, і застосовувати в напрямі від меж плями до їх центру, без втирання;
 • необхідно закривати дерев'яні елементи, якщо вони розташовані поруч із плямою;
 • ніколи не використовуйте одночасно різні засоби для чистки.
 • рекомендується використання піноутворюючих чистячих засобів.
 • не рекомендується відскоблювати чи відривати засохші плями або злиплий ворс матеріалу.
 • не рекомендується використання чистящих засобів, що містять сильні хімікати, а також розчинників на основі нафтопродуктів.

Забруднення Очищення
Віск свічки Сухий віск свічки слід роздрібнити, відскребти і зібрати вакуумним пилососом. Накрити пляму, що залишилася, салфеткою і пропрасувати. Нанести на тканину трихлоретан і висушити надлишок рідини.
Кулькова ручка або помада Нейтралізувати за допомогою 10% спиртного розчину
Жувальна гумка Накрити жувальну гумку кубиками льоду (у пластиковому пакеті) і відскребіть тупим предметом. Нанесіть на тканину метиловий спирт.
Кава Зволожити вологу тканину, обробити розчином м'якого мила і висушити надлишок вологи
Пиво Замийте м'яким милом мокру тканину і висушіть надлишок вологи. Потім нанесіть розчин оцту (2 столових ложки білого оцту на 1 літр води). Висушити надлишок вологи, промити чистою водою і просушити.
Кров Видалити пляму тільки холодною водою.
Шоколад Зчистити висохлу пляму і замити теплою водою з м'яким милом. Висушити надлишок вологи.
Фруктовий сік Нанести розчин з суміші аміаку і оцту і висушити.
Чорнила Замити ацетоном і просушити. Обполоснути чистою водою і висушити.
Джем Нанести розчин м'якого мила з оцтом і просушити. Промити чистою водою і знову просушити.
Червоне вино Негайно промокніть рідиною. Потім посипати вологу пляму сіллю. Після того, як сіль вбере вино і пляма висохне, почистити або пропилососити.
Безалкогольні напої Промити ледве теплою водою і просушити.
Біле вино Промити розчином ¾ метилового спирту і ¼ води і просушити. Знову промити розчином м'якого мила з водою і висушити.
Жир, масло Рясно посипати сіллю, дати увібрати жир, зняти залишки сухою губкою, потім змочити губку в спирті і несильно потерти пляму. Або використовувати спеціалізований меблевий шампунь.
Морозиво Потерти щіткою з жорстким ворсом, потім обробити піномиючим засобом.
Фрукти Обробити ділянку піномиючим засобом, просушити залишок вологи.
Чай, какао Обробити ділянку розчином оцту з піномиючим засобом


ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ

Плями і рідина:

 • негайно усунути зайву рідину чистою, всмоктуючою тканиною.
 • дозволити волозі, що залишилася, просохнути природним чином.
 • ніколи не використовувати фен і т.п. для просушування мокрої ділянки, але не чекати, поки калюжа висохне сама – промочити надлишок вологи м'якою тканиною або губкою.
 • при особливій необхідності пляму можна акуратно протерти м'якою, вологою тканиною або губкою, просоченою теплуватою мильною водою. Потім протріть сухою шерстяною тканиною.
 • перш ніж використовувати за призначенням, почекайте, поки шкіра остаточно висохне.

Тваринні і рослинні масла і жири:

 • усунете надлишки тваринного або рослинного масла або жиру чистою сухою тканиною, і залиште все як є. Незабаром пляма сама вбереться в шкіру.
 • не застосовуйте воду і не прагніть відмити подібні плями. Усунете плями чистою сухою тканиною.
 • уникати застосування мила, чистячих розчинників, меблевого лаку, масел, оліфи, абразивних очищувачів, детергентів, аміачної води або яких-небудь інших хімічних розчинів

ДОГЛЯД ЗА ПОЛІРОВАНИМИ І ЛАКОВАНИМИ МЕБЛЯМИ

Поліровані речі псуються від води. Тому їх протирають спочатку сухою ганчіркою, а потім шматком фланелі, злегка змоченої скипидаром або машинним маслом. Приблизно через півгодини річ натирають до блиску сухою м'якою ганчіркою. Дрібні подряпини на полірованих меблях можна усунути, змочивши їх сумішшю червоного вина і машинного масла (у однакових дозах). Коли рідина злегка вбереться, залишок треба втерти круговими рухами, а потім м'якою сухою ганчіркою довести поверхню меблів до блиску.

Лаковані меблі з часом втрачають блиск і темніють. Для оновлення її спочатку знімають стару плівку лаку дрібнозернистим наждачним папером, обережно направляючи її уздовж волокон дерева. Потім меблі наново покривають лаком, краще всього спиртним, наприклад готовим складом безбарвного або кольорового нітролаку. З льняної матерії роблять невеликий вузлик з ватою всередині. Через 30-40 хвилин, коли лак добре висохне, наносять другий, а іноді і третій шар. За відсутності лаку готують мастику.

Перший спосіб
: з рівних частин воску, скипидару і гасу роблять суміш і розплавляють її, ставлячи посуд з нею в каструлю з гарячою водою.

Другий спосіб
: змішують 15 грамів очищеного бджолиного воску, 50 грамів скипидару, 200 грамів оліфи, 20 грамів парафіну, 5 грамів мильної стружки і 1/4 стакана води. Цю суміш теж розплавляють, як вказано вище. Користуються мастикою таким чином. Забруднені лаковані меблі обережно очищають від грязі і пилу дрібнозернистим наждачним папером і протирають сухою ганчіркою. Після цього тонким шаром наносять на поверхню меблів мастику. Через 30-40 хвилин натирати річ сухою сукниною або фланеллю до отримання блиску. Плями від води на лакованих меблях легко віддаляються. Для цього треба посипати пляму мукою, потім узяти ганчірочку, змочити в машинному маслі і терти нею посипане місце, поки пляма не зникне.

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ОФІСНИМИ МЕБЛЯМИ

 • Найбільш сприятливий для офісних меблів кліматичний режим приміщень: температура повітря не нижча +15 З; відносна вологість - 65%. Відхилення від вказаного режиму, а також розташування меблів поблизу опалювальних приладів і під прямими сонячними променями приводять до погіршення споживчих якостей меблів, прискореного старіння покриття і деформації меблевих щитів.
 • Для догляду за поверхнями меблів повинні застосовуватися засоби, відповідні матеріалу покриття. Перед використанням миючого засобу уважно ознайомтеся з інструкцією. Категорично не допустимо при чищенні будь-яких меблевих поверхонь застосування твердих пристосувань - скребків, губок з пластиковим або металевим ворсом і т.д. Користуйтеся м'якою тканиною або замшею.
 • Максимально допустиме статичне навантаження на полиці шаф і стелажів - 20 кг, на дно ящиків - 10 кг Всю тяжкість слід розміщувати рівномірно за наявною площею. Для забезпечення кращої стійкості високі шафи рекомендується більше навантажувати в нижніх секціях.
 • Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини (петлі, замки і т.п.) втрачають оптимальне регулювання, що виражається в скрипі, утрудненні відкриття дверей або висунення ящиків. Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання петель або мастила направляючих рейок парафіном.
 • Нормальне зусилля для відкриття дверей - до 3 кг; для висунення ящиків на тих, що простих направляють - до 5 кг; не перевищуйте цих значень. Ящики на тих, що роликових направляють повинні висуватися практично без зусилля.
 • Необхідно періодично (приблизно 1 раз на рік) підтягати вузли різьбових і ексцентрикових з'єднань.

   Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки