Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15212 організацій (25385 контактів) та 190503 квартирних абонентів
ЦТС банер праворуч
Агенція нерухомості ВІСОН банер
TEPLO-DOM (Тепло Вашого дому)
Новини

14.11.2022р.

З чого зроблена англійська? — Знайомимося з частинами мови

Щоб краще розумітися на матеріалах з підручників та інтернету, необхідно розібратися, як англійською називаються частини мови, яким чином вони між собою повʼязані та які незвичні нам нюанси існують в даній темі.

Будь-яке слово, яке ми вимовляємо є частиною певної з груп. Такі групи називаються частинами мови (або англійською parts of speech). Кожна з частин мови виконує свою власну функцію.

Класифікація частин мови

Як і в українській, частини мови у англійській поділяються на дві головні групи: самостійні та службові.

Запрошуємо школярів та підлітків поглибити знання англійської на наших курсах: https://cambridge.ua/uk/teenagers/ якісно підготуємо до ЗНО та міжнародних іспитів.

Самостійні частини мови

Самостійними називаються такі частини мови, які мають власне лексичне значення. Почувши слово cup ми одразу уявляємо в голові чашку, to run чітко утворює в нашій голові уявлення про біг. До самостійних частин мови в англійській відносяться наступні:

Іменник (Noun)

Іменник відповідає на питання “хто?” або “що?” і може означати предмет, явище, живу істоту або абстрактне поняття. Всі іменники поділяються на загальні (common), конкретні (concrete) та власні (proper).

Вони можуть існувати у однині або множині, бути обчислювальними (countable) або необчислювальними (uncountable), мати рід (gender) та змінюватися за відмінками (case).

Наприклад: a notebook, Janice, science, soil, show, chairs

Займенник (Pronoun)

Це частина мови, якою ми часто замінюємо іменник. Займенники вказують на особу, предмет або явище не називаючи його. В англійській існує багато видів займенників, тому краще буде винести їх у таблицю:

Особові і присвійні

Personal and reflexive

Me, you, he, her, mine, ours, we

Вказівні

Demonstrative

This, those, that, these

Зворотні

Reflexive

Myself, herself

Означальні

Defining

All, each, both, other, either, every

Питальні

Interrogative

What, who, which, where

Неозначені

Indefinite

Some, many, much

Заперечні

Negative

None, any, no

Прикметник (Adjective)

Прикметники відповідають на питання “який?” і лексично означають ознаку явища або предмету.

За принципом їх утворення можна виділити прості (simple), похідні (derived) та складні (compound) прикметники, а за характером вони поділяються на дві великі групи — якісні (qualitative) та відносні (relative). До того ж, існує поняття ступенів порівняння (або degrees of comparison). За цією характеристикою виділяємо три: позитивну (positive), вищу (comparative) та найвищу (superlative).

Наприклад: big, beautiful, nice, bad-worse-the worst, helpful, wooden

Числівник (Numeral)

Числівники відповідають за кількість або порядок предметів або явищ. Як і в українській мові, вони бувають порядкові (ordinal) та кількісні (cardinal).

Наприклад: two, the third, forty-fourth, fifty-two

Дієслово (Verb)

Дієслово відповідає за дію та стан. В англійській мові всі дієслова поділяються на правильні (regular) та неправильні (irregular), різниця між якими полягає у нюансах їхнього відмінювання. Іншими категоріями, якими володіє ця частина мови, є особа (person), аспект (aspect), число (однина — singular або множина — plural), спосіб (case), залог (voice) та час (tense).

В залежності від ролі у реченні та значення дієслова поділяються на службові (semi-auxiliary), допоміжні (auxiliary) та смислові (notional).

Наприклад: to run, went, should, to be, to begin, to erase, had

Важливо також запамʼятати форми дієслів:

  • Інфінітив (Infinitive) — початкова форма дієслова, яку супроводжує частка to
  • Герундій (Gerund) — форма дієслова, яка зустрічається у часах типу Continuous та багатьох граматичних структурах. Дієслова у гернудії мають закінчення -ing
  • Дієприкметник (Participle) — існує два види дієприкметників (Participle I та Participle 2)

Прислівник (Adverb)

Ця частина мови відповідає на такі питання: “як?”, “коли?”, “чому?”, “яким чином?”, “де?” та означає характер дії. Прислівники поділяються на прислівники місця (place), степені (degree), часу (time), способу дії (manner) та частоти (frequency).

Наприклад: well, slowly, yesterday, daily, extremely, annually

Службові частини мови

Службові частини мови не несуть самі по собі конкретного лексичного значення, вони несуть виключно допоміжну роль.

До таких частин мови відносяться наступні:

  • Сполучник (Conjunction) — служить для звʼязку інших частин мови між собою (because, hence, that’s why, so);
  • Артикль (Article) — існує перед іменником. Буває нульовий (zero article), певний (the) та непевний (a/an);
  • Прийменник (Preposition) — може висловлювати безліч різних звʼязків між самостійними частинами мову. Це можуть бути звʼязки мети, часу, місця тощо (on, after, without, behind);

Освітній центр - офіційний партнер Cambridge Assessment English https://cambridge.ua/uk/ проводить набір на курси англійської мови за різноманітними програмами навчання.

Вигук

Вигук в англійській не відноситься ані до самостійних, ані до службових частин мови. Він не повʼязує частини мови і сам по собі немає конкретного лексичного значення.

Наприклад: oh, ew, uhm, eh.
Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки