Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15201 організацій (25379 контактів) та 190503 квартирних абонентів
ЦТС банер праворуч
Агенція нерухомості ВІСОН банер
TEPLO-DOM (Тепло Вашого дому)
Новини

19.09.2022р.

Економія на добривах — погана ідея? Як діють аграрії в умовах зростання цін

Щедрий врожай — мета будь-якого аграрного підприємства. Підвищити врожайність, захистити угіддя від шкідників та отримати якісний продукт допомагають мінеральні добрива. Проте у зв'язку зі зростанням цін постає питання: як діяти? Сьогодні ми поговоримо про те, чи планують аграрії економити, на скільки змінилась вартість міндобрив і чи продовжуватиме дорожчати популярна продукція українських виробників — зокрема, Нітроамофоска-М.

63281a33adfca.jpeg

Як змінилась ціна мінеральних добрив?

Вартість мінеральних добрив на світовому ринку у 2022 році є нестабільною. Так, суттєво підвищилися ціни на азотну групу, натомість дещо знизилися — на гранульований калій. Український ринок демонструє тенденцію зростання цін:

 

  • Селітра — 30-31 тис. грн у серпні 2022, в порівнянні з 14 тис. грн у вересні 2021 року.
  • NPK — 39 тис. грн у серпні 2022 у порівнянні з 27-29 у травні поточного року.
  • Карбамід — здорожчання від 15 тисяч гривень до 39 з вересня 2021 до серпня поточного року.

 

Експерти прогнозують, що таке підвищення цін — не остаточне, й у вересні на аграріїв чекає ще один скачок вартості. Зокрема, може збільшитися ціна на карбамід та селітру (на 7-8 тис. грн), NPK, нітроамофоску (до 40 тис. грн) та інші групи добрив.

Чи варто відмовлятися від мінеральних добрив у зв'язку зі здорожчанням?

Думки аграріїв щодо здорожчання добрив — неоднозначні. Статистика щодо використання добрив у 2022 році відрізняється залежно від регіону. Так, скоротити використання мінеральних добрив або відмовитися повністю планують переважно аграрії з Миколаївської та Одеської області. Це спричинено не лише наближеністю регіонів до воєнних дій, а й цьогорічною посухою, яка спричинила поганий врожай, зниженням цін на аграрну продукцію. До 22% аграріїв по всій Україні планують залишити використання добрив без змін, навіть якщо вартість продовжуватиме зростати. Вважаючи, що повна відмова є недоцільною, оскільки це суттєво позначиться на кількості та якості врожаю.

 

Тож як оптимізувати витрати на добрива в умовах зростання цін? Альтернативне рішення — комплексні мінеральні добрива українського виробництва, на які пропонують більш вигідний прайс. Серед виробників — компанія “Тетра-Агро”. Вона є одним з лідерів українського ринку мінеральних добрив та здійснює доставку по Україні залізничним та автомобільним транспортом, логістичними компаніями, а також пропонує можливість самовивозу. “Тетра-Агро” дбає про збереження лояльного прайсу, тож поки ціни на добриво Нітроамофоска-М та інші популярні продукти виробника залишаються без суттєвих змін (прайс доступний на сайті виробника).

 

Бажаємо щедрого врожаю!
Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки