Новини
Довідка
Каталог
Знижки
Карта
Шукати організаціюШукати фізичну особуШукати інформацію на сайті
В базі - 15199 організацій (25378 контактів) та 190503 квартирних абонентів
ЦТС банер праворуч
TEPLO-DOM (Тепло Вашого дому)
Агенція нерухомості ВІСОН банер
Новини

21.09.2021р.

антисептик

Складно собі уявити, але такі прості й очевидні дії, як знезараження поверхонь чи шкіри ще 100 років не застосовувались. Навіть така проста травма, як перелом руки, могла стати причиною смерті. Через зараження помирало багато породіль та немовлят. Тільки в 1867 році французький лікар Джозеф Лістер опублікував наукову працю "Антисептичний принцип в хірургічній практиці".

Джозеф Лістер та Луї Пастер


Французький мікробіолог Пастер займався більше теоретичними питаннями, ніж практичними. Він досліджував бродіння, вивчав властивості винних кислот. Цілком природно для Франції, світової столиці виноробства.

А Джозеф Лістер був хірургом-практиком. Його бентежило те, що до половини хворих вмирало після звичайнісінького перелому руки. Лістер звернув увагу на досліди аптекаря Лемера, який змочував пов'язку в розчині карболової кислоти перед тим, як накласти її на відкритий перелом. Він поєднав теоретичні напрацювання Пастера з досвідом Лемера й опублікував свою працю. Лістер використовував 5% розчин карболової кислоти та досяг дивовижних результатів. Він не тільки суттєво знизив кількість смертей після простих травм, але й розширив можливости хірургів.

Використання етилового спирту


Перша й Друга світові війни поставили перед хірургами нове питання. Уже ніхто не сумнівався в корисності антисептика, тепер потрібно було вирішити, де взяти його в великих кількостях. На щастя, проблему вирішили досить швидко.
Військові хірурги перейшли від використання розчину карболової кислости до застосування звичайного етилового спирту.

Етанол вироблявся у всіх країнах Європи. Виробництво можна було швидко збільшити до потрібних об'ємів.

Таким чином спирт став стратегічною сировиною. Такою ж, як тротил, нафта, порох, сталь чи свинець. Саме в часи Другої світової війни в багатьох державах почали впроваджувати технологію отримання етанолу в ректифікаційних колонах замість звичайних перегінних кубів.

Всупереч поширеній думці, такий метод дозволяє отримати значно чистіший та якісніший продукт. Довший час після завершення війни солдати, що повернулись з фронту, надавали перевагу медичному спирту. Адже його отримували в перегонній колонні й по своїм споживчим якостям він значно перевершував ту горілку, що пропонувалась у магазинах.

Застосовуйте антисептик для рук якомога частіше та бережіть себе.Зберегти в закладки: facebookВайберWhatsappТелеграмGoogle Закладки